Helle Dannemarre ved sin stand til de kreative dage 2025. Mouse & Pen Illustration.

Mød os på Kreative Dage 

Vi glæder os til at pakke vores kreative univers sammen og tage det med til Kreative Dage i Fredericia!

Fra 23.-25. oktober 2026 finder du os i MESSE C i Fredericia, hvor vi sammen med en masse andre kreative ildsjæle inviterer til en weekend fyldt med inspiration, kreativitet og masser af skønne idéer.

Kreative Dage er Nordens største kreative messe og samler alt fra papir og kunst til håndarbejde, DIY og kreative materialer. Det er derfor den helt perfekte messe for os – og vi glæder os rigtig meget til at møde både nye og kendte ansigter. 

Kom forbi og sig hej 

På vores stand kan du gå på opdagelse i vores univers af illustrationer, papirvarer, plakater, kreative produkter og søde detaljer til livets små og store øjeblikke.

Du kan selvfølgelig også få mulighed for at se og mærke nogle af vores produkter i virkeligheden, stille spørgsmål og få en hyggelig snak med os.

Vi elsker at møde jer ude i virkeligheden, så kom endelig forbi og sig hej – det betyder mere, end I tror. 

📍 MESSE C, Vestre Ringvej 101, 7000 Fredericia
📅 23.-25. oktober 2026

Vi glæder os helt vildt til nogle skønne, kreative dage i Fredericia! 

Vi ses på Kreative Dage! 

Mouse & Pen Illustrations stand til de kreative dage i 2025.
Nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag sidste nyt direkte i din indbakke. Vi opdaterer med gode tilbud, nye produkter og kommende events i butikken.